noush
03 خرداد 1402 - 21:19

رئیس سازمان بازرسی: چرا دستگاه‌های متولی اجرای سد «فینسک» را رها کرده‌اند؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مشخص نیست چرا دستگاه‌های متولی، اجرای پروژه سد «فینسک» را رها کرده‌اند؛ برخی وقتی نمی‌خواهند کاری انجام دهند، آن را به نهادهای نظارتی گره می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ذبیح‌الله خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور امشب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، با تشریح دستاوردهای سفر به استان سمنان اظهار کرد: مسائل مطرح‌شده در جریان سفر امروز به‌طور ویژه در تهران پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به مسأله کمبود آب در استان سمنان افزود: نامه سازمان بازرسی به وزارت نیرو در خصوص پروژه سد فینسک به معنای توقف این پروژه نبوده است و موضوعی عادی در مسیر جمع‌آوری مستندات مربوط به طرح توجیهی تلقی می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اینکه سازمان بازرسی کل کشور از اجرای این پروژه ممانعت نکرده است، گفت: سازمان بازرسی کل کشور در جریان هر پروژه‌ای، مستندات مربوط به طرح توجیهی آن را از دستگاه‌های ذی‌ربط مطالبه می‌کند که این امر کاملاً عادی است.

وی تصریح کرد: مشخص نیست چرا دستگاه‌های متولی، اجرای این پروژه را رها کرده‌اند و برخی نیز وقتی نمی‌خواهند کاری را انجام دهند، آن را به نهادهای نظارتی گره می‌زنند.

اکثر مردم از خودروسازان گلایه دارند

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به انتظار مردم از سازمان بازرسی کل کشور برای برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی گفت: رهبر معظم انقلاب اخیراً برای چندمین بار بر مبارزه جدی با فساد اقتصادی تأکید کردند که این موضوع بیانگر اهمیت این موضوع است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی با تأکید بر بعد نظارتی سازمان بازرسی افزود: نقش سازمان بازرسی کل کشور در تحقق شعار سال و مهار تورم و رشد تولید، نقشی مهم و انکارناپذیر است.

امام جمعه سمنان با یادآوری حدیث نبوی «اَلْخَلْقُ عِیالُ اَللَّهِ» گفت: مسؤولان بخش‌های مختلف باید بدانند مردم خانواده خدا هستند و محبوب‌ترین افراد نزد خدا کسی است که بیشترین نفع را به مردم برساند.

مطیعی با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور باید پیگیری موضوعاتی را که فراگیری بیشتری دارند، در اولویت قرار دهد، تصریح کرد: امروز مسائلی نظیر وضعیت صنعت خودرو در سطح ملی و تعطیلی واحدهای تولیدی در استان‌ها، مهم‌ترین موضوعاتی است که زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته برای رفع مشکلات بخش تولید در استان گفت: بسیاری از مشکلات این بخش با پیگیری مستمر دستگاه‌های اجرایی و قضایی، قابل حل است.

مطیعی تسهیل ارتباط مردم با مسؤولان را ضروری خواند و تأکید کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، آحاد مردم باید بتوانند به سهولت با مسؤولان بخش‌های مختلف ارتباط برقرار کنند و مسائل خود را با آنها در میان بگذارند.

وی حضور مسؤولان در بین مردم را حلال بسیاری از مشکلات دانست و گفت: مسؤولان همه دستگاه‌ها چه در دولت و چه در قوه قضاییه باید زمینه ارتباط آسان مردم با خود را فراهم کنند.

بسیاری از مشکلات کشور به ترک فعل مسؤولان مربوط می‌شود

مطیعی با اشاره به شرایط دشوار اقتصادی کشور تصریح کرد: مردم در چنین شرایطی از مسؤولان دستگاه‌های نظارتی انتظار دارند تا نسبت به کنترل بازارها به‌طور جدی اقدام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ادامه داد: اینکه یک کالا در سه فروشگاه چند قیمت داشته باشد یا قیمت‌ها در فاصله‌های زمانی بسیار کوتاه تغییر کند، ضعف دستگاه‌های نظارتی را نشان می‌دهد.

مطیعی حضور سرزده مسؤولان دستگاه‌های نظارتی در بخش‌های مختلف را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات کشور در حال حاضر به ترک فعل مسؤولان مربوط می‌شود که باید نسبت به این امر اقدامات لازم انجام شود.

پایان پیام/74002/ک/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236491